Laminat Parke Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Laminat parke, ahşap, taş ve karo gibi doğal malzemelerin en yakın kopyasını üretmek üzere tasarlanmış zemin kaplama malzemesi olarak ifade edilmektedir. Bu parke modeli aynı zamanda odun lifinden yapılmış çok katmanlı bir kaplamadır Tek bir işlemde çok yüksek sıcaklık ve basınçta preslenen farklı katmanlardan oluşur. 

Laminat parke; çekirdek katman ve reçine ile güçlendirilmiş yüksek yoğunluklu lif levhadan üretilir. Bunun yanı sıra, basılı görsele sahip dekoratif bir katmanda olup yüzeyi günlük aşınma ve yıpranmadan korumak için üstüne yerleştirilen şeffaf bir kaplamaya sahiptir. Kaplama, leke tutmayan sızdırmaz yüzeyi ile bakımı da mümkün kılar. Bununla birlikte laminat parkenin faydaları ve kullanım alanları merak edilen konular arasında yer almaktadır. Zemincim ekibi olarak bu yazımızda, laminat parke hakkında bilmeniz gerekenleri sizler ile paylaşacağız.

 

Laminat Parkenin Faydaları Nelerdir?

 

Laminat parkelerin birçok faydası vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 

 • Sağlamlık

Darbe ve basınca karşı dayanıklıdır. Özel sert yüzey kaplaması sayesinde aşınmaya dayanıklıdır.

 • Dayanıklılık

Mobilyalar veya diğer nesnelerin ağırlığı laminat parkeye zarar vermez ve baskı izi olmaz.

 • Isı geçirme

Laminat parke sıcaklığa dayanıklıdır.

 • Solmaması 

Laminat parkenin rengi değişmez ve direkt güneş ışığından rengi solmaz. Ürettiğimiz parkeler UV ışınlara karşı dayanıklılık göstermektedir.

 • Montajı kolay

Hızlı ve kolay bir şekilde döşenmesi mümkündür.

 • Anti alerjik

Toz, deri döküntüleri ve kıllar arasına giremez.

 • Isı iletici

Sıcak sulu yerden ısıtma sistemleri için son derece uygundur.

 • Uzun ömürlü

Laminat parkenin oturma odasında kullanım ömrü, 15-20 sene kadardır.

 • Su Durdurma Sistemi

Su geçirmez yüksek yoğunluklu lif levha (HDF)yüksek dolgu koruması sağlar.

 • Kaymadan, kusursuz yerleşim

Yüksek teknolojili üretimi ile görünmez birleşim yerleri, nem ve kire karşı koruma sağlar.  Ayrıca kusursuz bir yerleşme ve doğal bir döşeme düzeni sunar.

Laminat Parke Kurulumu

 

Laminant parke, uzun süre dayanıklılık sağlaması ile çeşitli özellikler sunar. Bununla birlikte teknoloji ile modern laminant parkelerde aşınma, darbeye karşı dayanıklılık bulunmaktadır. Ayrıca bu direnç, ezilme ve aşınmaya rağmen zeminin uzun yıllar boyunca sağlam kalmasını sağlar. Bununla birlikte ihtiyaca göre farklı direnç sınıflarındaki laminantlar arasında seçim yapmak mümkün hale gelir. Ayrıca daha yüksek dirençli çözümler, özellikle toplu kullanım veya kalabalık yerler için son derece etkilidir.

 

Laminat Parkeler İçin İdeal Alanlar

 

Laminat parkeler için ideal kullanım alanları genel olarak aşağıdaki gibidir:

 

 • Oturma Odası

Laminat parkeler ortamı daha geniş ve ferah gösterdiği için en fazla oturma odaları gibi insanların zamanlarının büyük çoğunluğunu geçirdikleri alanlarda tercih edilir.

 

 • Yatak odası

Kendimizi rahat hissettiğimiz ve dinlendiğimiz yatak odaları, geniş ve ferah olmasının yanı sıra konforlu ve temiz olmalıdır. Bu nedenle laminat parkelerde seçenekleriniz son derece fazladır.

 

 • Mutfak

Mevsim ne olursa olsun mutfakta her zaman ayakta oluruz. Bu nedenle mevsimin gereksinimlerine göre sıcak ya da soğuk olması gereken zamanlarda laminat parkeler, ısı geçirmez ve odanın sıcaklığını sabit tutar. Bu sayede her mevsim sıcaklığı istediğiniz gibi ayarlamanız mümkündür.

 

 • Ofis

Ofislerimiz bazen evimiz bazen de müşterilerimizi ağırladığımız bir misafir odasıdır. Tüm gereksinimleri sağlayan ve üstün kalite ile şıklığı bir arada sunan laminat parkeler sayesinde istediğiniz ortamı oluşturmak mümkündür.

 

Zemincim ekibi olarak bu yazımızda laminat parkeler hakkında merak edilenleri ele aldık. Amacımız, iç dekorasyon ve yer döşemeleri sektöründe sizler için en iyi hizmeti sunmaktır. Dekorasyon ve döşemeler hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilir ya da web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.