Karo Halı Hakkında Her Şey

Karo Halı

Herhangi bir alanın tasarımında önemli bir karar, seçtiğiniz döşeme türüdür. Bir mekana girdiğinizde mevcut yüzey, o mekanla ilgili ilk izleniminizdir. Karo halı, birçok avantaj barındırdığı ve uygulama alanı oldukça geniş olduğu için sıklıkla tercih edilen bir halı türüdür. Karo halı hakkında her şeyi birlikte inceleyelim.

Karo Halı Hangi Zeminlerin Üstüne Uygulanır?

Küçük boyutları ile karo halının kaldırılması, taşınması ve montajı diğer halılara göre oldukça kolaydır. Karo halının diğer halı türlerine göre başlıca faydalarından biri de budur. Karo halı aynı zamanda çoğu zeminin üzerine uygulanabilir. Düz, temiz  tüm zeminler karo halı uygulaması için uygundur. Karo halıyı zemine uygulamak oldukça pratik bir işlemdir. Karo halının kaldırılması ve taşınması kolaydır, bu da karo halının zemine hasarsız bir şekilde yerleşmesini sağlar.

Karo Halı Dayanıklı mıdır?

Karo halının en büyük avantajlarından biri oldukça dayanıklı olmasıdır. Karo halı, kullanıma bağlı olarak yaşanabilecek hasarlara karşı seneler boyu dayanıklılığını korur. Yoğun kullanıma uygun olarak tasarlandığından uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir. Karo halı sadece sağlam ve zamanla çok iyi dayanacak şekilde tasarlanmakla kalmaz, aynı zamanda bir veya birkaçı hasar gördüğünde değiştirilebilir. Karo halı çok dayanıklı olmasının yanı sıra birçok avantajı içinde barındırır. Bu avantajlar aşağıdaki gibidir;

 

  • Bakımı kolaydır: Standart bir halının bakımı oldukça zorludur. Karo halının temizlenmesi diğer halılara göre biraz daha kolaydır. Karo halı bakımı, birikintileri gidermek için düzenli süpürme kadar basittir. Arada bir yerleşik lekeleri çıkarmak ve kirlerden tamamen arındırmak için karo yıkanabilir.
  • Basit ve Hızlı Kurulum: Hızlı ve kurulumu kolay bir halı döşeme türü arıyorsanız, karo halı mükemmel bir seçenektir. Karo halı parçaları, boyutları küçük olacak şekilde tasarlandığından, taşınması ve ihtiyaç duyulan her yere konumlandırılması kolaydır. Bu, büyük rulo halı çeşitlerini taşımaktan çok daha basittir. Karo halı, diğer halı döşeme türlerine göre daha hızlı zemine oturur ve zeminin pürüzsüz görünmesini sağlamak için çok fazla çaba harcamanıza gerek kalmaz.
  • Çeşitlilik: Karo halı döşeme söz konusu olduğunda pek çok kişinin düşünmediği bir başka fayda da, mümkün kıldıkları görünüm çeşitliliğidir. Bir oda da birkaç farklı renk kullanarak aradığınız tarz için farklı desenler, mozaikler ve özel renk karışımları oluşturabilirsiniz.). Standart halı çeşitleri ile bunu yapmak çok daha zordur. 

karo-hali

Karo Halı Alan Hesaplama

Karo halı genellikle 5m²’lik paketler halinde satılmaktadır. Zemincim’in alanında uzman ekipleri tarafından yerinde ölçümleme yapılarak müşterinin istediği desene, kalınlığına ve boyutuna uygun olarak fiyatlandırma yapılır.